Interaktywne ankiety w stories na Instagram

info_social_group 16 listopada 2017 0 Comments

Instagram dodał nową funkcję do Stories, która pozwoli użytkownikom zadawać pytania i poprosić publiczność o głosowanie na odpowiedź.

Aby użyć nowej funkcji, po prostu przechodzisz przez proces dodawania do swojej Historii tak, jak zwykle. Następnie dotknij ikony u góry, aby dodać naklejkę i poszukaj opcji „POLL”.

Stamtąd możesz zaprojektować ankietę, jak chcesz. Pytanie ankiety, odpowiedzi i miejsce na zdjęciu można dostosować.

Po opublikowaniu Stories z ankietą zarówno Ty, jak i wasi obserwatorzy będą mogli zobaczyć wyniki w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy mogą zobaczyć, która opcja odpytywania znajduje się na prowadzeniu natychmiast po głosowaniu i będą mogli sprawdzić historię, aby zobaczyć zaktualizowane wyniki.

Możesz sprawdzić własne wyniki ankiet w taki sam sposób, jak sprawdzasz, kto oglądał Twoją historię – przesuń palcem w górę od dołu ekranu.

Ponadto Instagram nie tylko pozwoli właścicielom kont zobaczyć, kto głosował w ankiecie, ale także, którą opcję wybrali.

Tak jak każda inna historia, osoby z ankietami nadal wygasają po 24 godzinach. Więc upewnij się, że zbierasz wyniki, zanim znikną.

Inne nowe funkcje

Instagram wprowadził dwie nowe funkcje wraz z najnowszą aktualizacją.

Nowy selektor kolorów pozwoli Ci użyć narzędzia kroplomierza do wybrania kolorów na zdjęciu. Pomoże to w dodawaniu tekstu i rysunków przy użyciu kolorów uzupełniających zdjęcie.

Kolejna nowa funkcja, dostępna wyłącznie dla systemu iOS, ma na celu pomóc użytkownikom w umieszczaniu tekstu i naklejek. Może pomóc w utrzymaniu tych elementów pośrodku, a także jest wyposażony w element zatrzaskowy do siatki, który po obróceniu zatrzaskuje naklejki lub tekst z powrotem do pozycji poziomej.

Te inne nowe funkcje są oczywiście opcjonalne. Jeśli na przykład chciałbyś umieścić swój tekst do góry nogami i po przekątnej, nadal możesz to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.