Jak uzyskać większą wartość z marketingu video

Video marketing jest niezwykle cenny. To dlatego, że video, praktycznie w każdym dostępnym formacie, może pomóc uchwycić i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

Czy wiedziałeś:

W miarę, jak coraz więcej osób sięga po urządzenie mobilne, aby uzyskać dostęp do wszystkiego, co ma do zaoferowania internet, istnieje duże oczekiwanie, że tendencje w zakresie oglądania filmów będą nadal rosły.

Instagram, Snapchat, Facebook, Pinterest, Twitter i LinkedIn inwestują w sposoby oglądania i tworzenia filmów. Oczekiwania Facebooka są tak wysokie, że teraz ma oddzielny kanał video tylko dla użytkowników mobilnych.

Video, zarówno organiczne, jak i płatne, jest nadal najlepszą opcją do wyciszenia hałasu społecznego.

Łatwiej niż kiedykolwiek można uzyskać więcej korzyści z marketingu video:

  • Koszt tworzenia treści video nadal spada.
  • Na rynku jest mnóstwo nowych aplikacji, które pomagają szybko tworzyć posty video.
  • Nagrywanie oryginalnego video jest bezpłatne i stosunkowo łatwe dzięki smartfonowi, kilku podstawowym umiejętnościom i niewielkiemu doświadczeniu w produkcji.

Wszystko to oznacza, że ​​osiągnęliśmy punkt krytyczny. Jeśli nie używasz video do promowania swojej marki lub firmy, pozostaniesz w tyle.

Możliwości video na żywo

Facebook

W zależności od tego, czy używasz swojego osobistego profilu do budowania swojej osobistej marki lub strony biznesowej, Facebook daje użytkownikom możliwość nadawania ze smartfona lub komputera stacjonarnego. Nadawanie z pulpitu może teraz być wykonywane przez administratorów stron i współtwórców na żywo.

Jeśli chcesz inwestować w video na żywo, Facebook oferuje również opcje korzystania z zewnętrznych kamer i oprogramowania do przełączania na żywo. Dowiedz się więcej o korzystaniu z oprogramowania do przesyłania strumieniowego w Centrum pomocy Facebooka .

Twitter

Opcja Twittera do transmisji na żywo jest tylko mobilna, z integracją Periscope. Możesz zapisać video na żywo przechwycone w telefonie, aby edytować i zmieniać przeznaczenie w innym miejscu.

Instagram

Film na żywo Instagram jest dostępny w sekcji „Historia” na Instagramie. Jest to opcja, którą polecam wypróbować najpierw, jeśli chcesz zwiększyć swój osobisty poziom komfortu za pomocą video na żywo. Filmy są widoczne tylko podczas nadawania. Gdy skończysz video na żywo, zniknie.

YouTube

Opcja transmisji na żywo YouTube jest dostępna tylko dla większości użytkowników. Wystarczy kilka kliknięć, aby dostać się do Creator Studio, ale gdy już tam dotrzesz, możesz natychmiast przejść na żywo lub zaplanować transmisję w przyszłości. Zaplanowana transmisja może zostać udostępniona i osadzona z wyprzedzeniem, tak jak każdy inny film YouTube. Można go również oglądać na żywo na dowolnym kanale, na którym udostępniłeś link.

YouTube wie, że istnieje zapotrzebowanie na mobilną transmisję na żywo. Po pierwsze, rozpoczęli testowanie kanałów z ponad 10 000 subskrybentów . Następnie  mobilna transmisja strumieniowa na żywo otwarta dla kanałów co najmniej 1000 subskrybentów . Mam nadzieję, że Google wkrótce udostępni transmisję na żywo wszystkim użytkownikom mobilnym YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published.